Home / Kryesore / Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të ndikojnë mbi vendin tonë edhe sot, njofton Shërbimi Meterologjik.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin por duke nisur nga orët e mesditës deri ato të pasdites në relievet malore të zonës së juglindjes do të ketë vranësira kalimtare.

Temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 14°C në relievet malore deri në 22°C në ato të ulta. Në vlerat e mesditës temperaturat parashikohen nga 30°C në relievet malore deri në 36-37°C në ato të ulta.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut she shpejtësi mesatare nga1-8m/s. Përgjatë vijës bregdetare si dhe zonat luginore të vendit era hera-herës me rrahje dhe intensive dhe shpejtësi që arrinë deri në 15-18m/s.

Check Also

Bastardët po negociojnë me Greqinë për detin

Nga Spartak NGJELA – Të gjithë këta bastardë që kanë negociuar dhe po negociojnë me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 1 =