Home / Kryesore / Parashikimi i motit, rikthehen reshjet në vend

Parashikimi i motit, rikthehen reshjet në vend

Reshjet e shiut të enjten e të premten do të përfshijnë të gjithë vendin me intensitet të ulët e përkohësisht mesatar.

Intensitet të lartë reshjet do të arrijnë në fundjavë me rrebeshe shiu të herëpashershme si dhe fillimin e javës së ardhshme. Reshjet e borës do të rikthehen në zonat malore, kryesisht në fundjavë deri në lartësitë 1000m.

Karakteristike do të jetë era e vrullshme jugore gjatë këtyre ditëve. Edhe pse dëbora do të jetë prezente në zonat malore, kjo erë do të sjellë shkrirje të dëborës në lartësitë deri 1500m dhe rritje temperaturash.

Check Also

Zjarri tragjik në Berat/ Babë e bir u dogjën të gjallë gjatë natës, momentet kur nxirret një trup i pajetë(VIDEO)

Pamjet e rënda që shihni vijnë nga vendi i ngjarjes ku ndodhi zjarri i frikshëm …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + 13 =