Home / Kryesore / Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Fundjava pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme. Mot i kthjellët pritet të mbizotëroj në pjesën më të madhe të vendit.  Vranësirat parashikohen të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare jugore pritet të fitoj shpejtësi deri në 10m/sek.

Temperaturat parashikohet të pësojnë rritje të lehtë në të dyja vlerat.

Check Also

Misteri i vdekjes së 4 turistëve rusë në Kavajë, ngjarja regjistrohet si “vrasje”

KAVAJË – Vdekja e katër shtetasve rusë në Shqipëri vijon të mbetet e pazbardhur dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 10 =