Home / Kryesore / Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 11°C, në zonat e ulëta nga 09°C në 19°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 21°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

Diell dhe temperatura deri në 21 gradë, ky është parashikimi

Check Also

Meteorologia: Java tjetër sjell ulje temperaturash, priten përmbytje në disa zona

Muaji dhjetor do të na shoqërojë me reshje shiu si edhe temperatura të ulëta, sidomos …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × three =