Home / Kryesore / Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Në vendin tonë pritet një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat mund të sjellin reshje lokale në zonat malore.

Ditën e sotme në vendin tonë pritet një mot i kthjellët me alternime vranësirash, të cilat mund të sjellin reshje lokale në zonat malore.
Meteoalb ka bërë të ditur se sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore nga 19º në 29ºC, në zonat e ulëta nga 24ºC në 36ºC dhe në zonat bregdetare nga 26°C në 37ºC.
Ndërkohë era do të fryje në drejtim Perëndimor- Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Check Also

Meta pret në Presidencë ambasadorët e BE-së, çfarë pritet të diskutohet

Presidenti Ilir Meta po zhvillon një takim me ambasadorin Luigi Soreca dhe me ambasadorët e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × four =