Home / Kryesore / Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Parashikimi i motit, ja si do të jenë temperaturat ditën e sotme

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme.

Temperaturat pritet të kenë një rënie të lehtë, ndërsa nuk priten reshje shiu.

Më poshtë, keni parashikimin e motit për të mërkurën:

ReshjetTë mërkurën nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

auto_118603595_1779556555531516_4746495954392669200_o1598391008.jpg

Temperaturat

Të mërkurën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 31°C

në vendet e ulëta: 21 / 32°C

në vendet malore: 14 / 29°C

Era

Të mërkurën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Zjarret në pyje

Të mërkurën pritet nivel rreziku ‘i moderuar’ në qarqet Tiranë, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Vlorë, Gjirokastër. Në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës pritet nivel rreziku ‘i ulët’, ndërsa në qarqet Kukës dhe Dibër ‘s’ka rrezik’ (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Check Also

Meta: Planifikime të çmendura për kapje votash kanë nisur, përshkallëzimi i krizës politike bëhet edhe më kërcënues

Presidenti Ilir Meta ka ngritur në fokus shqetësimin në lidhje me situatën ekonomike në vend, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + six =