Home / Kuriozitete / Paralajmërimi i NASA-s: Tokës po i afrohet një asteroid i rrezikshëm

Paralajmërimi i NASA-s: Tokës po i afrohet një asteroid i rrezikshëm

Kur njerëzit janë mjaftueshëm të shqetësuar nga pandemia e koronavirusit, NASA ka njoftuar me anë të një komunikate se një asteroid i quajtur 2020ND do të kalojë pranë Tokës në 24 Korrik dhe nuk përjashtohet mundësia që ta godasë planetin tonë.

Asteoridi është 170 metra i lartë, udhëton me 48 000 km/h dhe konsiderohet nga NASA si i rrezikshëm, duke u nisur nga mundësia që kanë për t’iu afruar kërcënueshëm Tokës.

Ky asteroid mendohet se do t’i afrohet planetit tonë në 5 milionë kilometra.

Check Also

Do të dish një sekret për veten? Zgjidh një flutur

Nëse doni të dini më shumë rreth sekreteve të shpirtit tuaj, ky test do t’ju …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 5 =