Home / Kryesore / Paolo Maldini dhe djali i tij rezultojnë të infektuar me Covid 19

Paolo Maldini dhe djali i tij rezultojnë të infektuar me Covid 19

Klubi i futbolllit të Milanit ka bërë të ditur se ish-ftubollisti i Milanit Paolo Maldini 51 vjeç dhe djali i tij janë infektuar me koronavirus. Testi i ka dalë pozitiv pasi kishin shfaqur simptoma. Ish-futbollisti ka pasur kontakt me dikë të infektuar, ku e e detyroi atë dhe të birin të izolohen për dy javë pa takuar askënd tjetër.

Klubi i Milanit njofton se ish- legjenda e Milanit dhe Danieli janë në gjendje të mirë dhe do vazhdojnë të rrinë të izoluar derisa të shërohen plotësisht.

 

M.C

Check Also

Rrjeti 5G i rrezikshëm për shëndetin. Zvicra ndalon përdorimin e saj!

Zvicra, një nga liderët në botë në përdorimin e teknologjisë celulare 5G, ka vendosur një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + fifteen =