Home / Bota / Pamje të frikshme/ Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut u dëgjua deri në Qipro (FOTO)

Pamje të frikshme/ Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut u dëgjua deri në Qipro (FOTO)

Mediat botërore njoftojnë se shpërthimi që ndodhi pak më herët në Bejrut ishte aq i fuqishëm sa që u dëgjua deri në Qipro.

Teksa kryeqyteti i Libanit ndodhet ende në panik, deri tani rezultojnë 10 viktima, por besohet se numri do të shtohet orët që vijnë.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij shpërthimi, por Izraeli ka mohuar përfshirjen në këtë ngjarje edhe pasi tensioned mes dy vendeve janë rritur shumë.

Ngjarja vjen vetëm pak ditë pasi Gjykata e Kombeve të Bashkuara do të vendosë për vrasjen e ish-kryeministrit Rafik Hariri në vitin 2005.

Libani po kalon krizën më të keqe financiare e ekonomike për dekada me radhë, dhe rrugët janë të mbushura me protestues.

Pamje të rënda/ Si skenë lufte, shpërthimi i fuqishëm

Pamje të rënda/ Si skenë lufte, shpërthimi i fuqishëm

Pamje të rënda/ Si skenë lufte, shpërthimi i fuqishëm

Pamje të rënda/ Si skenë lufte, shpërthimi i fuqishëm

Pamje të rënda/ Si skenë lufte, shpërthimi i fuqishëm

Pamje të rënda/ Si skenë lufte, shpërthimi i fuqishëm

Pamje të rënda/ Si skenë lufte, shpërthimi i fuqishëm

Pamje të rënda/ Si skenë lufte, shpërthimi i fuqishëm

Check Also

UGSH apel qeverive/Ndihmoni gazetarët e Luginës së Preshevës

Tirane me 29.09.2020 Unioni i Gazetareve Shqiptare vlereson intensifikimin e programeve dhe projekteve bashkepunuese mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =