Home / Kryesore / Pak para ndeshjeve të Kampionatit Europian, futbollisti i kombëtares U-21 pozitiv me Covid-19

Pak para ndeshjeve të Kampionatit Europian, futbollisti i kombëtares U-21 pozitiv me Covid-19

Një futbollist i Kombëtares U-21 ka rezultuar pozitiv me Covid-19 pas testeve me tamponë që iu nënshtruan lojtarët e grumbulluar nga trajneri Alban Bushi, për ndeshjet e shtatorit në eliminatoret e Kampionatit Europian.

“Panorama Sport” raporton se bëhet fjalë për kapitenin e Apolonisë, Eljon Sota. Futbollisti është future menjëherë në karantinë, ndërsa kjo situatë ka shqetësuar klubin e Apolonisë, që menjëherë ka pezulluar stërvitjen dhe gjithashtu ka anuluar miqësoren e programuar ndaj Kastriotit.

 

Unnamed

 

Check Also

“Gjykata Speciale do të arrestojë persona edhe në Shqipëri”

Ish-deputeti i Kuvendit, Milaim Zeka, thotë se arrestimet e sotme të kryetarit dhe nënkryetarit të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × three =