Home / Aktualitet / OSHEE jep njoftimin e rëndësishëm: Nesër këto zona në Tiranë do të mbeten pa drita

OSHEE jep njoftimin e rëndësishëm: Nesër këto zona në Tiranë do të mbeten pa drita

OSHEE ka bërë me dije se ditën e nesërme në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të rikonstruksionit të kabinave.

Energjia do të stakohet nesër në këto zona:

Zona pranë Prokurorisë së Përgjithshme dhe 3 pallatet 9-katëshe që janë pranë kësaj kabine, rruga “Prespektiva” pranë rrethrrotullimit Vorë dhe rruga “Industriale”.

Njoftim për abonentët Tiranë:

Stakim, 24 korrik

Në kuadër të investimit në rrjetin e shpërndarjes në kryeqytet për përmirësimin e cilësisë së furnizimit me energji elektrike, në datën 24 korrik do të kryhen punime në dy nga kabinat që furnizohet nga NST Qendër dhe NST Kashar.

Më poshtë zonat që preken nga kufizimi i energjisë në Tiranë:

09:00-14:00

Zona pranë Prokurorisë së Përgjithshme dhe 3 pallatet 9-katëshe që janë pranë kësaj kabine, Rruga “Prespektiva” pranë rrethrrotullimit Vorë

14:00-18:00

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four − 3 =