Home / Aktualitet / Opinion pas opinionit ku ngeci interneti!

Opinion pas opinionit ku ngeci interneti!

Nga Flamur VEZAJ-

#Elbasani ka disa kohe qe vazhdon perplasjen mes grupeve kriminale, sa ka arrit deri ne ate pike qe te rinjet e qytetit jane me njerin ose me tjetrin grup!
#Ne Elbasan prej shume vitesh dyshohet se kane funksionuar tre grupe te medha!
#Grupi i Çapajve, Çelaj bashke me Sanxhaktarin dhe grupi qe ka lidhje me çamet (keta te fundit jane ne qetesi)!
#Pjese te ketyre grupeve (anetare) kane qene ose jane perdorur ne forma te ndryshme edhe keta si Endrit e Erjon Alibeaj, Talo Çelaj, Elvis Bardhi, Ervis Dakovic, Nuredin Dumani, Elvis Korcari, Xhuljano Hoxha, Euglen Halili, etj etj!
#Duke qene se jane perdorur ne ngjarje te ndryshme dhe kane punuar ne shperndarjen e drogave nga keto tre grupe kane perfituar shuma te medha dhe kane fituar zemer e jane vecuar duke dal te punojne vet (per vete)! Por biznesi ka rrisk dhe ketu kane filluar perplasjen mes tyre per parat e papaguara te droges, zonat e influences, trafiqet e droges (Belgjike, Itali, Holande, Angli e nje sasi te kapur ne Rumani), thashetheme lokale dhe konflikte biznesi si ne Shqiperi ashtu edhe jashte ku disa jane vrare!
#Mes personave qe tashme jane fuqizuar dhe perplasur me Alibeajt e vellezerve Çopaj jane edhe dy persona qe jetojne ne Dubai (M.T. dhe M.T.) njohje me Eldi Dizdarin e lushnjarin biznesmen etj!
#Si perfundim keta tashme po vriten me njeri-tjetrin per zonat, per tradhetit, per hakmarrje, per mos pagim borxhi, per droge, per ofendime, etj dhe grupi çameve vetem vezhgon (heshtje)!
#Ne 2019 ne Elbasan jane regjistru 14 vrasje dhe 2020 deri tani 6 vrasje me 21 te dyshuar e disa te arrestuar po mes ketyre grupeve pjelle e tre grupeve te medha!
#Sanxhaktari çuditerishte arrestohet pasi iken vjehrri nga Bashkia se deri tani nuk arrestohej se thuajse te gjithe drejtues te prokurorise, drejtoret e policise e shefat e komisariatit emroheshin ne Elbasan me miratimin e Qazim Sejdinit! Ata qe tentonin ta shoqeronin e arrestonin Sanxhaktarin shkarkoheshin ose transferoheshin nga detyra (rasti i zv drejtorit te policise Sh.Pepkolaj) etj!
#Sanxhaktari para arrestimit dhe pas renies nga pushteti te vjehrrit te tij, eshte larguar me ceremoni nga grupi duke pas edhe nje perplasje me grupin e Çelajve dhe tashme po tentohet te rehabilitohet nga perdorimi i lendes narkotike!
#Dyshoje se saga e vrasjeve fatkeqesishte do te vazhdoje pasi ato po kryhen nga djem te ri ne moshe dhe perdorures te lendeve narkotike, para cdo vrasje behen dru me lende narkotike dhe ne vende te hapura (keto te rrefyera edhe nga te penduarit)!
####
#Per atentatin ne Lezhe ndaj Aleks Dodes i njohur si “Leksi druve” mes problemeve ne Itali qe ka pas dikur dyshohet edhe perplasja fizike (debate e ofendime e sharje) para nje muaj me nje ish-deputet te Rilindjes dhe nje personazh te zones qe ka dal ne shume ngjarje kriminale! Si pasoje e ketij sherri eshte tentuar te vritet! Uroj qe kjo histori te mbyllet me kaq!
####
#Ne Vlore vritet nje djale i ri i sapo ardhur nga Italia! Mes tjerash dyshohet se ka qene pjese e grupit te “faqedjegurit” te vrare Edison Harizaj qe njihet si nipi i Viktor Ymerit i denuar me burgim te perjetshem por qe u lirua nga Gjykata per procedure si te fortet e tjere!
####
#Atentati ndaj Durim Bamit eshte ne vazhden e larjeve te hesapeve mes tyre! Mes porositesve dhe ekzekutoreve dhe frikes se hakmarrjeve per vrasjet e shokeve te tyre!
####
#KaqPerSonte#
#KetoDoThojaNeOpinionPorIkuInternetiThonr#

Check Also

Kalojnë në Kuvend tre aktet normative që i hapin rrugë hyrjes së vaksinave në Shqipëri 7 mins më parë

Kuvendi ka miratuar gjatë seancës plenare të ditës së sotme, tre aktet normative që i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 12 =