Home / Aktualitet / Operacioni i bujshëm nga SPAK në Krujë, ambasadorja Yuri Kim ka një mesazh për shqiptarët

Operacioni i bujshëm nga SPAK në Krujë, ambasadorja Yuri Kim ka një mesazh për shqiptarët

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar këtë të enjte në lidhje me arrestimin e gjyqtares së Krujës, Enkeleda Hoxha.

Ambasadorja Kim thotë se është gjë e mirë kur SPAK jep rezultate, ndërkohë ajo shton se reforma në drejtësi po ecën para.

“Gjë e mirë të shohësh që SPAK po jep më shumë rezultate. Reforma në drejtësi po ecën para, hap pas hapi,” shkruan Ambasadorja Kim në Tëitter.

Gjyqtarja Enkeleda Hoxha u arrestua ditën e sotme me urdhër të SPAK, për korrupsion dhe abuzim me detyrën. Ajo po hetoj edhe nga Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë, pasi dukshëm ishin konstatuar shkelje në procedurat e ndjekura nga ana e saj për lirimin e disa personazheve të njohur të botës së krimit si Endrit Dokle, Genc Tafili dhe Ilir Paja, dhe po ashtu lirimin e Hekuran Billës, i cili do të vritej më vonë në një atentat në Tiranë.

Check Also

Najada Çomo i futet politikës, vjen reagimi i Piperos: Lajm i keq për Infektivin

Najada Çomo do të jetë kandidate për deputete e Partisë Socialiste. Mjeku Pëllumb Pipero u …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × three =