Home / Aktualitet / Operacion në Tiranë, kapen snajpera, granata dhe ta dyshuar si vrasës me pagesë

Operacion në Tiranë, kapen snajpera, granata dhe ta dyshuar si vrasës me pagesë

Një aksion policor i zhvilluar në kryeqytet ka çuar në sekuestrimin e një sasi armësh nga policia.

Policia e Tiranës ka paralajmëruar një konferencë urgjente mesditën e sotme, ndërsa burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për zbulimin e një baze armatimi.

Mësohet se RENEA ka arrestuar tre persona, ndërsa detajet e operacionit do ti japë drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi, në një konferencë për gazetarët. Po ashtu, janë sekuestruar snajpera e granata, si dhe armë të tjera.

Dyshohet po ashtu se personat e arrestuar vepronin si vrasës me pagesë.

Check Also

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e PS? Kryedemokrati e zbulon për herë të parë

“Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 5 =