Home / Aktualitet / Operacion anti-kanabis në gjithë Shqipërinë, angazhohet 70% e strukturës policore, kontrolle me 50 drone dhe 2 helikopterë

Operacion anti-kanabis në gjithë Shqipërinë, angazhohet 70% e strukturës policore, kontrolle me 50 drone dhe 2 helikopterë

Një operacion anti-kanabis në gjithë Shqipërinë është duke u zhvilluar nga Policia.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për BalkanWeb se 70% e strukturës policore është angazhuar, bashkë me sektorin antidrogë, drejtoritë vendore dhe komisariatet.

Po ashtu kontrollet por kryhen kontrolle me 50 drone dhe 2 helikopterë nëpër sipërfaqet e dyshuara me kanabis.

(BalkanWeb)

Check Also

Merr flakë në ecje e sipër një automjet, shpëton mrekullisht shoferi

Një automjet ka marrë flakë në aksin rrugor Levan-Ura e Mifolit. Automjeti tip “Reno” me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + 11 =