Home / Aktualitet / Numërohen gjysmat e Qendrave të Votimit në vend, si ndahen mandatet mes PS dhe PD

Numërohen gjysmat e Qendrave të Votimit në vend, si ndahen mandatet mes PS dhe PD

Ka përfunduar numërimi i gjysmës së kutive të votimit.Sipas të dhënave të fundit, ka përfunduar numërimi i 2575 nga 5199 kuti që janë në total.

Në bazë të rezultateve, Partia Socialiste është ajo që udhëheq deri më tani me thuajse 70 mijë vota përpara Partisë Demokratike.

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara.

Deri më tani PS ka 365 mijë e 762 vota. E dyta është Partia Demokratike që mban 294 mijë e 493 vota. Ndërsa e treta në rang kombëtar vjen Lëvizja Socialiste për Integrim me 52 mijë e 881 vota.

Numërohen gjysmat e kutive të votimit në vend/ PS-ja

Check Also

Lajm i mirë/ Ky shtet i dhuron Shqipërisë 10 mijë doza vaksine anti-Covid

Në seancën parlamentare të Qeverisë së Kroacisë, u miratua sot një vendim për të dërguar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + sixteen =