Home / Aktualitet / Nuk përmbahet Ditmir Bushati, flet për një kërcënim të madh që i kanoset vendit

Nuk përmbahet Ditmir Bushati, flet për një kërcënim të madh që i kanoset vendit

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, është rishfaqur me një mesazh të fortë politik duke ngritur alarmin e tkurrjes së popullsisë.

Sipas Bushatit, do të jetë shumë e vështirë të arrihet Bashkimi Europian – pa njerëz të rinj, të talentuar dhe të gjeneroni prosperitet.

Që nga momenti i largimit nga detyra si ministër, Bushati nuk i ka kursyer kritikat e vazhdueshme ndaj qeverisë duke i kujtuar kësaj të fundit edhe ‘oligarkët’.

Reagimi i Ditmir Bushatit:

“Një kërcënim i madh për Ballkanin Perëndimor: shumë probleme i shtyjnë njerëzit e rinj, të talentuar të largohen. Do të jetë shumë e vështirë të arrihet Bashkimi Europian – pa njerëz të rinj, të talentuar dhe të gjeneroni prosperitet. Popullsia po zvogëlohet”, shkruan Bushati në Twitter.

(Descript.al)

Check Also

Himara, ca po gatuhet për zgjedhjet 2021?!

(Skenaret per rikthimin e kandidateve te caktuar nga Athina dhe kunderpergjigjia shqiptare ne SHBA dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine − six =