Home / Aktualitet / Nuk dogjën mandatet, Basha: “Rama dikujt i fali borxhin e dikujt i fali burgun!”

Nuk dogjën mandatet, Basha: “Rama dikujt i fali borxhin e dikujt i fali burgun!”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama.

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka quajtur kolaboracionistë deputetët e opozitës që refuzuan djegien e mandatit dhe qëndruan në parlament.

Sipas tij, shumica firmosën për djegien e mandateve, përveç dy tre rasteve. Sipas Bashës, mes atyre që firmosën për djegien e mandateve ishte edhe Myslim Murrizi.

“Myslim Murrizi ka nënshruar për lënien e mandateve. Me dy tre përjashtime, të gjithë kanë nënshkruar për lënien e mandatit. Pastaj kanë ndodhur çudira të mëdha, dikujt ju falen borxhet e kazinosë, dikujt i falën burgun e vëllait”.

Check Also

Publikohet bilanci i Covid-19 në vend: 306 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë, shqetësues numri i ulët i të shëruarve

Janë zbardhur të dhënat e fundit të COVID-19 në Shqipëri nga Ministria e Shëndetësisë. Janë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − nine =