Home / Bota / Nuk do ta besoni arsyen, mjeku italian vret dy pacientë me COVID…

Nuk do ta besoni arsyen, mjeku italian vret dy pacientë me COVID…

Një mjek italian i akuzuar për vrasjen e dy pacientëve në një pavijon të koronavirusit ‘për të liruar shtretërit’ në kulmin e pandemisë është arrestuar.

Carlo Mosca, 47 vjeç, i injektoi doza vdekjeprurëse të anestetikës 61-vjeçares Natale Bassi dhe 80-vjeçarit Angelo Paletti në spitalin në Lombardi në Mars, pretendojnë prokurorët.

Mesazhet e WhatsApp midis infermierëve zbuluan se ata dyshonin se doktor Mosca ishte ‘i çmendur’ për vrasjen e pacientëve ‘për të liruar shtretërit’ në repartin në të cilin ai ishte në krye.

Tri vdekje të tjera tani po hetohen nga policia pasi ata pretendojnë se Mosca ndryshoi të dhënat mjekësore të viktimave të pretenduara për të mbuluar gjurmët e tij.

Mosca u arrestua dhe tani është në arrest shtëpie në shtëpinë e tij në Mantua. Ai mohon akuzat kundër tij, duke i quajtur akuzat ‘të pabaza’.

Check Also

Pa tjerrë shumë fjalë të tjera të mëdha për 8 Marsin !

Nga Natasha LAKO- Poetesha Zhuliana Jorganxhi , mikja qe e kam pasur gjithenje prane, me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − four =