Home / Aktualitet / Një shkollë e re në Tiranë me emrin e kolegut Andrea Stefani

Një shkollë e re në Tiranë me emrin e kolegut Andrea Stefani

Emri i kolegut të ndjerë Andrea Stefani, do të përjetësohet në një sjkollë të re të kryeqytetit. Është fjala për një shkollë të re 9-vjeçare që ndodhet tek rre-rrotullimi i Shpiponjës. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ndërsa ka publikuar detaje nga shkolla më e re në Tiranë, ka bërë të ditur se ajo do të mbajë emrin e gazetarit dhe analistit Andrea Stefani, i cili u nda nga jeta afro katër vjetë më parë.”E dizenjuar nga @StefanoBoeri do jete 9 vjeçare me para-shkollor per 1,000 nxenes & do mbaje emrin e gazetarit te drejte e te ndershem “Andrea Stefani”” shkruan zoti Veliaj me këtë rast.

Një shkollë e re në Tiranë me emrin e kolegut Andrea Stefani

Check Also

Himara, ca po gatuhet për zgjedhjet 2021?!

(Skenaret per rikthimin e kandidateve te caktuar nga Athina dhe kunderpergjigjia shqiptare ne SHBA dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − 3 =