Home / Aktualitet / NJE KUJTIM PER ROBERT SHVARCIN MADH

NJE KUJTIM PER ROBERT SHVARCIN MADH

Bardhyl LONDO-
Nga Jeruzalemi i solla Robert Shvarcit nje dhurate qe e blinin shumica e te huajve. Ishte nje paketim i bukur i Krishtit te kryqezuar ne nje dru ulliri shoqwruar me tre shishe te vogla mbushur me rere ,dhe dhe guricka te vogla nga Jeruzalemi. Sa u ktheva ne zyre i telefonova Shvarcit dhe i thashe se i kisha sjelle dicka nga vendi i tij i origjines. Ai erdhi menjehere,hapi deren e zyres por nuk u fund brenda. Rrinte atje me cigaren ne buze qe nuk e hiqte kurre. Cfare me ke sjelle,tha pa pyetur per asgje tjeter Une i nxora dhuraten. Ai sa pa Krishtin u nxi ne fytyre. Ke provokon ti,me tha shume i nxehur. Atehere me rane ne mend marredheniet e ebrenjve me Krishtin. Isha une tani qe u prisha ne fytyre. Kur pa kete Berti tha mire,mire ma jep se ja jap gruas. Gruan e kishte ortodokse. Dhe iku me cigaren ne buze pa me thene fare faleminderit apo pa me pyetur si tu duk Jeruzalemi

Check Also

Shifrat e fundit/ Shënohen mbi 280 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se kanë humbur jetën 3 persona nga Covid në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 1 =