Home / Sport / Një film që bazohet në biografinë e Zlatan Ibrahimovic/ Kush do jenë dy shqiptarët që do të luajnë rolin e tij?

Një film që bazohet në biografinë e Zlatan Ibrahimovic/ Kush do jenë dy shqiptarët që do të luajnë rolin e tij?

Një film që bazohet në biografinë e Zlatan Ibrahimovic, “I Am Zlatan”, do të lansohet më 2021, me aktoret që do të luajnë Ibrën e ri dhe të vjetër që tashmë janë gjetur. Në të pritet që të luajnë edhe dy aktorë shqiptar

Jeta e yllit të 39 vjeçarit do të paraqitet në një film me skenar të Jakob Beckman dhe David Lagercrantz kurse regjia punohet nga Jens Sjogren.

Do të jenë dy aktorë që do ta luajnë Zlatanin.  Dominic Bajraktari Andersson që do ta luajë rolin e Ibrahimovic nga mosha 11-13 vjeç derisa Granit Rushiti është aktori tjetër që do ta luajë Ibrën nga mosha 17-23 vjeç.

Xhirimet tashmë kanë filluar në tetor dhe do të vazhdojnë në Amsterdam kurse premiera e filmit pritet të jepet në vjeshtën e vitit 2021.

Check Also

Sot dueli special, Kumbulla sfidon Ibrahimovicin

Të magjepsur nga Kumbulla. Mbrojtësi brenda pak ditësh bëri debutimin e tij në ekipin kombëtar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 15 =