Home / Aktualitet / Nis vaksinimi në Amerikë, kush është e para që mori dozën e Pfizer në transmetim live

Nis vaksinimi në Amerikë, kush është e para që mori dozën e Pfizer në transmetim live

Një infermiere e kujdesit intensiv në Nju Jork është një nga amerikanët e parë që ka marrë vaksinën e COVID-19 këtë mëngjes ndërsa dozat e vaksinës Pfizer mbërritën në spitale dhe farmaci.

Infermierja mori vaksinën në një spital të Queens pak para orës 9.30 të mëngjesit gjatë një transmetimi televiziv live ku ishte i pranishëm edhe guvernatori New York Andrew Cuomo.

Vaksinat e para u administruan në një ditë ku numri i të vdekurve COVID-19 kaloi shifrën 300,000 dhe rastet dhe shtrimet në spital shënuan rekord të ri.

Check Also

Qëndroi 3 muaj i fshehur në aeroport, zbulohet aryeja e çuditshme

Një burrë shumë i frikësuar për të fluturuar për shkak të virusit covid-19 ka qëndruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − 5 =