Home / Aktualitet / Ngjarja e rëndë në Fier/ I rrahën nënën 61-vjeçare, del para gjykatës Aliond Saliaj

Ngjarja e rëndë në Fier/ I rrahën nënën 61-vjeçare, del para gjykatës Aliond Saliaj

Mbërrin në Gjykatën e Fierit Aliond Saliaj, autori i ngjarjes së rëndë të ndodhur pak ditë më parë në Patos të Fierit.

31 vjeçari Aliond Saliaj qëlloi me thikë bashkëfshatarin Përparim Seati 46 vjeç, duke i shkaktuar vdekjen.

Konflikti i përgjakshëm kishte nisur disa orë më parë kur vëllai i viktimës dhe kushëriri i tij kishin shkuar në banesën e Saliajt duke rrahur nënën e moshuar të autorit.

Vëllai dhe nipi i viktimës, Agron Seati dhe Gazmir Seati, akuzohen se kanë goditur me mjete te forta nënën e autorit, 61-vjeçare.

Check Also

Koreja e Veriut qëllon dhe djeg një zyrtar civil të Koresë së Jugut

SEUL, KOREJA E JUGUT – Ushtria e Koresë së Jugut njoftoi se Koreja e Veriut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 18 =