Home / Koment / “Nga gjiri i heronjve të Shëndetësisë …”/ COVID-19 i mori jetën mjekut të njohur, reagon Tritan Kalo

“Nga gjiri i heronjve të Shëndetësisë …”/ COVID-19 i mori jetën mjekut të njohur, reagon Tritan Kalo

Mjeku Arjan Pushi është i pari në radhët e mjekëve që fatkeqësisht nuk arriti të mbijetonte dot nga COVID-19.

Për ndarjen e tij nga jeta ka reaguar edhe mjeku Tritan Kalo.

“Nga gjiri i heronjve të Shëndetësisë një MANTELBARDHË e humbi sfidën me Sars-Cov2/Covid-19. U prehshi ne Paqe Prof. Arian Pushi!”, shkruan Kalo.

Arjan Pushi ka pasur një karrierë të spikatur në fushën e hematologjisë dhe ka përgatitur shumë breza studentësh të Mjekësisë.

Ai u nda përfundimisht nga jeta sot në moshën 58-vjeçare.

Check Also

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë/ BE e gatshme të ndez frymën e bashkëpunimit mes palëve

Gjermania dhe Franca dëshirojnë të rigjallërojnë dialogun midis Serbisë dhe Kosovës. Samiti mbahet të premten. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − thirteen =