Home / Aktualitet / Nga cila lule tërhiqeni më tepër? Ja çfarë do të thotë kjo për personalitetin tuaj

Nga cila lule tërhiqeni më tepër? Ja çfarë do të thotë kjo për personalitetin tuaj

A e keni menduar ndonjëherë se pse jeni të terhequr nga një lloj i veçantë lulesh? Ne kemi një përgjigje për ju.

Sipas psikologëve, preferencat e njeriut tregojnë mbi karakterin e tij, disa njerëz janë të tërhequr nga trëndafilat e kuq ndërsa disa të tjerë mahniten kur shohin luledielli dhe zambakë.

Nëse ka një lule që ju tërheq vëmendjen  menjëherë atëherë ajo lule mund të mbajë edhe çelësin e personalitetit tuaj të fshehur. Nëse doni të njihni llojin tuaj të personalitetit nëpërmjet zgjedhjes së një luleje, gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni një nga këto 3 lloje lulesh.

Trëndafili

Ju jeni një person tepër pasionant. Keni një ekuilibri të përsorur mes zemrës dhe trurit, i cili është me të vërtetë i rrallë për t’u gjetur sot. Keni tendencën ta vendosni familjen tuaj të parën në çdo situatë dhe do të bëni gjithçka që duhet për ti bërë të lumtur. Stili juaj personal është gjithë klas dhe hir, qëndroni larg nga gjërat e guximshme dhe tendencat e ndryshuara.

Luledielli

Luledielli ka fuqinë për të ndryshuar ditën më të keqe një personi. E gjallë si rrezet e diellit, kjo lule përfaqëson pozitivitetin dhe lumturinë. Nëse keni zgjedhur lulediellin,  ka shumë të ngjarë të keni cilësinë e lindur të ngritjes  së humorit dhe përhapjen e lumturisë thjesht me praninë tuaj. Prandaj, pavarësisht se ku shkoni, nuk jeni asnjëherë ai personi pa miq. Ju keni një të qeshur efektive dhe nëse ndodheni në një situatë të keqe  menjëherë gjeni diçka pozitive që ata të jenë mirë. Motoja juaj në jetë është : “Kur keni vështirësi, të vështirat kalojnë”.

Zambaku

Nëse zambaku është lulja që ju keni përzgjedhur, padyshim që ju jeni njeriu më i urtë i grupit shoqëror. Mund të themi se jeni një person që lumturoheni kur ndihmoni të tjerët me çfarëdo mënyrë që të mundeni. Jepni shumë më tepër sesa duhej. Ju personalizon pafajësia dhe disa njerëz përfitojnë nga kjo sjelle naive e juaja.  Asnjëherë nuk ndaloni të përhapni mirësi dhe dashuri.

Check Also

BE pranon certifikatën e vaksinimit për udhëtimet, ja kur do të prezantohet

Komisioni Europian ka pranuar propozimin për “Certifikatën e Gjelbër Dixhitale” dhe pritet që ajo të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − five =