Home / Aktualitet / Nga artistët tek reperi Stresi, policia nis procedimet penale pas protestës së djeshme

Nga artistët tek reperi Stresi, policia nis procedimet penale pas protestës së djeshme

Ditën e djeshme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mbajti një protestë si formë reagimi pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Në protestë morën pjesë grupe të ndryshme nga shoqëria civile, artistë, qytetarë si dhe anëtarë të opozitës.

Ditën e sotme bëhet e ditur se lidhur me këtë protestë, që cilësohet si e paligjshme, janë proceduar artistët Robert Budina, Neritan Liçaj, Adriana Kalaja, Artan Manushaqa si dhe Stresi.

Artistët dhe Stresi janë proceduar për bllokim rruge dhe moslejimin e kalimit të automjeteve.

K.GJ

Check Also

Nxorri lëpirëse në foltoren e parlamentit, përjashtohet për 10 ditë deputeti Ralf Gjoni

Byroja e Kuvendit ka vendosur të përjashtojë me 10 ditë deputetin Ralf Gjoni pasi që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + 17 =