Home / Aktualitet / Nga 8 nëntori SHBA hap plotësisht kufijtë për të gjithë të vaksinuarit

Nga 8 nëntori SHBA hap plotësisht kufijtë për të gjithë të vaksinuarit

SHBA ka njoftuar se do të rihapë kufijtë e saj për udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga 8 Nëntori.

Vendimi shënon fundin e kufizimeve të ashpra që janë vendosur ndaj udhëtarëve që nga marsi i vitit 2020.

Rregullat aktuale ndalojnë hyrjen për shumicën e qytetarëve jo-amerikanë që kanë qenë në Mbretërinë e Bashkuar dhe një numër vendesh të tjera evropiane, Kina, India, Afrika e Jugut, Irani dhe Brazili brenda 14 ditëve të fundit.

Check Also

3.4 mln Euro në Toyota Yaris, Hoxha: Basha të thotë nëse është pyetur nga prokurori belg

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka dhënë disa detaje në lidhje me dosjen e famshme të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen + 6 =