Home / Bota / Nga 14 deri më 21 dhjetor do të ndodhë një fenomen shumë i rrallë

Nga 14 deri më 21 dhjetor do të ndodhë një fenomen shumë i rrallë

Qindra meteorë do të “pushtojnë” qiellin këtë javë para se Saturni dhe Jupiteri të bashkohen më 21 dhjetor, duke krijuar “yllin e parë të Krishtlindjeve” për herë të parë pas 800 vitesh. Ngjarjet kozmike do të mund të shihen nga 14 deri më 21 dhjetor, në një javë magjepsëse. “Ylli i Krishtlindjeve” është një fenomen shumë i rrallë dhe astrologët thonë se nuk do të shihet më për të paktën 60 vite duke e bërë këtë një ngjarje që shihet një herë në jetë.

Check Also

Rritet zemërimi ndaj presidentit Biden, ekspertët: Politikë e turpshme/ Dëbimi i 14 mijë emigrantëve në kufirin me Teksasin

Imazhet e agjentëve të kufirit të Shteteve të Bashkuara me kapele kauboji që kapin frerët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − 16 =