Home / Aktualitet / Nesër Varhelyi vizitë zyrtare në Tiranë, nga takimet me liderët politikë tek drejtuesit e Vetting, ja kur do të flasë në parlament

Nesër Varhelyi vizitë zyrtare në Tiranë, nga takimet me liderët politikë tek drejtuesit e Vetting, ja kur do të flasë në parlament

Komisioneri i BE për Zgjerimin Oliver Varhelyi do të vizitojë nesër Tiranën për të kryer disa takime.

Ambasadori Soreca njofton se Varhelyi do të ketë takime me Metën, Ramën, Bashën dhe jo vetëm, edhe me drejtuesit e organeve të Vetting.

Varhelyi mbërrin në Tiranë dhe fillimisht do të flasë në parlament, sipas Soreca-s, në 19:10 pasdite.

STATUSI NGA LUIGI SORECA

Oliver Varhelyi  do të vizitojë rajonin këtë javë për të prezantuar  Raportet Vjetore & Planet Ekonomike të Investimeve. Ai do të jetë në Tiranë – në orën 7.10 pasdite. t’i drejtohet Parlamentit dhe të takohet me Presidentin Meta, kryeministrin Rama, kreun e PD Lulzim Basha dhe drejtuesit e Vetting.

(BalkanWeb)

Check Also

I moshuari rrëfen bisedën me hajdutët: “Kam vetëm 100 mijë lekë nga pensioni”

“Autorët na lidhën sytë dhe na dhunuan për rreth 1 orë”. Kështu deklaron i moshuari …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve + one =