Home / Aktualitet / Nëse vuani nga këto sëmundje, mjekët ua ndalojnë rreptësisht hudhrën

Nëse vuani nga këto sëmundje, mjekët ua ndalojnë rreptësisht hudhrën

Hudhra ka një larmi efektesh shëndetësore në trupin e njeriut. Përveç promovimit të tretjes dhe sterilizimit, hudhra ka edhe efekte të forta në rregullimin e lipideve të gjakut, uljen e kolesterolit, antikoagulimin, frenimin e qelizave të tumorit, uljen e sheqerit në gjak, mbrojtjen e mëlçisë, forcimin e imunitetit etj.

Check Also

Gabimi i tij i kushtoi humbjen skuadrës, Xhaka u kërkon falje tifozëve të Arsenalit

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka u ka kërkuar falje tifozëve për gabimin që i kushtoi skuadrës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + seventeen =