Home / Aktualitet / Nënkryetari i Parlamentit Murrizi sulmon Ballukun e rrugëve: Nje gur mban bllokuar rrugën nacionale

Nënkryetari i Parlamentit Murrizi sulmon Ballukun e rrugëve: Nje gur mban bllokuar rrugën nacionale

Prej 4 vitesh qe rreth 100 metra rruge ne aksin e rruges Fratar-Memalija rri e “ bllokuar” nga 8 gure

Nuk e di cila eshte “ aresyea” e vertete e “ bllokimit” te kesaj cope rruge??????

Nuk e besoj qe ARSH si “ pronar” i rrugeve nacionale te mos e kete pare prej 4 vitesh kete “ cubllik” te ketyre 8 gureve “ gango” qe nuk hapin rrugen dhe qendrojne si postobllok aty duke bere karshillik çdo shoferi qe kalon ne kete rruge!!

Nuk ma mer mendja qe te jete mungese fondesh perderisa ARSH gjen 5.1 milion euro per rrugen e PORTO-ROMANOS dhe ja jep nje kompanie qe ka oferten me te larte??

Por kur shoh kete tabele qe nje subjekt ka mare leje per materiale gelqerore dhe aty nuk ka gelqere por çakull, inerte dhe grirese guresh e per shtrim rrugesh, besoj qe pa mbaruar i gjithe mali me inerte, keta 8 gure “ cuba” nuk kane ndermend ta leshojne rrugen kurre

Meqenese ARSH nuk ka kellqe te largoj keta 8 gure nga rruga, atehere i lutem ketyre 8 “ cubave” ta shikojne mundesine per ta leruar vete kete cope rruge prej 100 metrash.
Te dashur gure cuba
Mendojeni vete deri kur do ta mbani te blokuar kete cope rruge prej 100 metrash
Ju pershendesin çdo dite minjera shofera prandaj behuni pak me zemer gjere

Ju kerkoj ndjese 8 gureve gango qe jua kam permend emrin

Check Also

Panik në Durrës/ Përfshihet nga flakët kati i 6-të i një pallati

Në orët e para të ditës është përfshirë nga flakët kati i gjashtë i një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight − 4 =