Home / Aktualitet / Nëna 37 vjeçare çudit edhe mjekët, sjell në jetë 10 fëmijë (FOTO)

Nëna 37 vjeçare çudit edhe mjekët, sjell në jetë 10 fëmijë (FOTO)

Një grua 37 vjeçare në Afrikën e Jugut raportohet se ka sjellë në jetë 10 fëmijë, duke shënuar një rekord botëror.

37 vjeçarja e identifikuar si Gosiame Thamara Sithole thyeu rekordin që mbante Halima Cisse nga Mali, e cila majin e kaluar solli në jetë 9 fëmijë.

Mjekët i kishin thënë se ajo do të lindë 8 fëmijë, por u befasuan pasi dolën dhe dy më shumë.

Lindja ndodhi në një spital të Pretoria, ndërsa gruaja iu nënshtrua një operacioni cezarian. Mediat e huaja raportojnë se ajo lindi 7 djem dhe 3 vajza.

 “Kur mjekët më dhanë lajmin unë kisha frikë dhe fillova të lutem që të gjithë foshnjat që kisha në barkun tim të mbijetonin”, ka deklaruar ajo për mediat.

Nëna 37 vjeçare çudit edhe mjekët, sjell nëNëna 37 vjeçare çudit edhe mjekët, sjell në

Check Also

Vettingu për prokuroren Imeraj, Kim e Soreca mbështesin ONM-në

Në Shqipëri ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe ai i Delegacionit te Bashkimit europian Luigi Soreca …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × four =