Home / Kronike / Në pranga Aleksandër Gjoka. Pija shkak i arrestimit

Në pranga Aleksandër Gjoka. Pija shkak i arrestimit

Policia e Tiranës bëri me dije nëpërmjet një njoftimi se u arrestua një person me inicialet A. Gj, 60-vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

I arrestuari, që rezultoi të ishte këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka, në një vend ku mjafton një kontroll rastësor dhe mund të arrestohen me dhjetëra persona për të njëjtën arsye,  ka ngjallur jo pak habi për dashamirësit e shumtë të artit.

Sipas policisë arrestimi i tij u bë pasi më datën 23.12.2019, rreth orës 00.15, pra fill pas mbarimit të festivalit të Këngës në RTSH, është ndaluar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 4 në rrugën “Sotir Caci”, duke drejtuar mjetin veturë, tip ‘Chevrolet”.

Nuk bëhet e qartë nëse Aleksandër Gjoka ka qenë në festival, apo ka qenë duke pirë në ndonjë lokal, megjithatë dyshohet se ai ka fyer policët gjatë kontrollit.

Policia tha se ai u prangos për faktin se u kap  i dehur në timon. Megjithatë, Aleksandër Gjoka, njihet prej vitesh si pijedashës dhe nuk ka qenë ndonjë surprizë për blutë e kryeqytetit, arrestimi i tij.

Ajo që e bën edhe më mister prangosjen e një prej këngëtarëve më të mirë të vendit tonë është fakti se shokët dhe kolegët e tij më të ngushtë, me të cilët shoqërohet shpesh, nuk kanë reaguar ende mbi arrestimin e Aleksandër Gjokës.

“Pas testimit me aparat “Drager”, nga shërbimet e Policisë Rrugore  rezultoi se  ky shtetas drejtonte mjetin në gjendje të dehur në masën 0.66 mg/l”.

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” .

Marrë nga NOA

Check Also

Mediat italiane: Javë vendimtare për rezultatet e ADN-së

Ajo që sapo është hapur mund të jetë java vendimtare për të hedhur dritë mbi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − fifteen =