Home / Kryesore / Në Kosovë po zgjidhet Presidenti/ Vjosa Osmani apo Nasuf Bejta, fillon seanca në Kuvend

Në Kosovë po zgjidhet Presidenti/ Vjosa Osmani apo Nasuf Bejta, fillon seanca në Kuvend

Ka nisur senaca plenare në Kuvendin e Kosovës, ku do të provohet të zgjidhet presidenti i ri i vendit.

Në garën për postin e kreut të shtetit janë Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta, por ish-anëtarja e LDK-së është më e favorizuar, pasi ka mbështetjen e partisë fituese të zgjehdjeve parlamentare, Vetëvendosjes.

Në krah të Vjosa Osmanit kanë dalë edhe deputetët e komuniteteve joserbe, por Osmanit i duhen 80 vota për të fituar postin e presidents.

Check Also

Horoskopi 23 prill, ja parashikimi i yjeve për ju

DASHI Bëni kujdes sepse mund të keni grindje dhe tensione, në veçanti me ata që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × five =