Home / Bota / Në ditën e parë të shkollës, adoleshenti shqiptar bie nga tarraca e ndërtesës

Në ditën e parë të shkollës, adoleshenti shqiptar bie nga tarraca e ndërtesës

Pas pak më shumë se dy orësh nga fillimi i vitit shkollor, një djalë i lindur në vitin 2004 me origjinë shqiptare, por banues në Sansepolcro, në provincën e Arezzo, këtë mëngjes rreth orës 10.30 u dërgua me urgjencë në Spitalin Careggi (Firence) ku momentalisht është i shtruar në Qendrën e Traumës.

Djali, siç shpjegohet nga karabinierët së bashku me Brigadën e Zjarrfikësve, po kalonte disa minuta me shokët e tij në tarracën e ndërtesës së një fabrike e përshtatur për shkollë (pasi instituti profesional Buitoni, të cilën djali merr pjesë, po i nënshtrohet rikonstruksionit), shkruan “La Stampa”.
Në këtë moment, policia po përpiqet të kuptojë pse djali kaloi mbi dritën e dritës, e cila me peshën e trupit të tij u shemb duke bërë që 16 vjeçari, i cili bëri një fluturim prej gjashtë metrash, të binte.
Dinamika e aksidentit ende po vlerësohet nga karabinierët dhe zjarrfikësit të cilët ndërhynë në vend. Djali u transportua me Pegaso në spitalin Fiorentin në Careggi ku ndodhet në spital pasi pësoi fraktura dhe trauma

Check Also

Grabitet me armë vila e Luca Tonit, brenda ishin edhe fëmijët e ish sulmuesit

Ish kampioni i botës me Italinë dhe fituesi i Këpucës së Artë në sezonin 2005-2006, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 4 =