Home / Kryesore / Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë rënie, nuk do të mungojnë rrebeshet me rrufe

Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë rënie, nuk do të mungojnë rrebeshet me rrufe

Gjatë kësaj jave, pritet që në vendin tonë të mbizotërojë mot i paqendrueshëm.

Sipas SHMU, reshjet e shiut ditën e sotme do të jenë të përqendruara kryesisht në veriperëndim. Në mbrëmje vranësirat në shtim do ti paraprijnë reshjeve në të gjithë vendin ditën e martë.

Nuk do të mungojnë rrebeshet me rrufe gjatë paradites.

Prej mesditës së të martës reshjet do të ndërpriten, për tu rikthyer përsëri mbrëmjen e së mërkurës dhe mëngjesin e së enjtes. Të premten përgjithësisht do të mbizotërojë moti i kthjellët.

Kjo situatë do të pasohet nga erë jugore hera-herës e vrullshme në bregdet.

Temperaturat do të pësojnë ndryshimet si në tabelë me rënien më të theksuar mëngjesin e së premtes.

 

Check Also

Franca futet në karantinë/ Kaos në Paris, qytetarët dynden në dyqane dhe largohen nga qyteti përpara mbylljes

Parisi është ‘pushtuar’ nga makinat vetëm pak orë para se të ndodhte bllokimi i ri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 4 =