Home / Aktualitet / Ndryshimi nuk vjen nga populli që i nënshtrohet vjedhjes

Ndryshimi nuk vjen nga populli që i nënshtrohet vjedhjes

Nga Roland GJONI-

Edhe kesaj here 1.2 milion shtetas te Shqiperise nuk votojne ne zgjedhjet parlamentare te 25 prillit. Per Rilindjen kjo eshte fitore ne tavoline sepse shumica derrmuese e diaspores jane te zhgenjyer me 8 vitet e Rames.

Per rrjedhoje, eshte kuptueshme qe partia ne pushtet te shpike 100 teknikalitete per te mos lejuar votimin e diaspores. E pakuptueshme eshte qasja e opozites qe mendon se mund te largoje Ramen nga pushteti me te njejten strategji heret e tjera. Kesaj i thone ta shohesh te njejtin film tragjik disa here me shpresen se mos ka perfundim te lumtur heren e trete.

Force levizese e ndryshimeve ne Shqiperi mund dhe duhet te jete diaspora. Mos prisni te vije ndryshimi nga nje popull qe e kane vjedhur dhe varferuar me dekada.

Check Also

Tensionet para zgjedhjeve, Duka: Mandatet e përgjakura krijojnë frikë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, thotë se duhet eliminuar çdo tensionim partiak, duke iu referuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + fifteen =