Home / Aktualitet / Ndihen sërish lëkundje tërmeti në vend

Ndihen sërish lëkundje tërmeti në vend

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish në Korçë.

Tërmeti ishte me epiqendër në Korçë me magnitudë 2.7 dhe 2 km thellësi, ndërkohë që nuk raportohet për dëme materiale.

Sakaq rajoni juglindor është tronditur edhe në mesditë nga një tërmet.

Sipas ESMC lëkundjet me magnitudë 3.2 rihter e kanë pasur epiqendrën 7 km në perëndim të Ersekës, ndërsa thellësia e tij ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat e tjera përreth qytetit të Korçës, por nuk raportohen dëme.

Check Also

Rikthehen reshjet e shiut, parashikimi i motit për sot dhe nesër

Moti në orët e para të mëngjesit të sotëm do të jetë me vranësira mesatare …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 2 =