Home / Aktualitet / Ndezi zjarr në tokën e saj, por dogji ullishten e fshatit, nën hetim 45-vjeçarja në Kurbin

Ndezi zjarr në tokën e saj, por dogji ullishten e fshatit, nën hetim 45-vjeçarja në Kurbin

Një 45-vjeçare është proceduar në gjendje të lirë ditën e sotme në Kurbin, pasi akuzohet për shkatërrim prone nga pakujdesia.

Me një njoftim për mediat, policia bën me dije se 45-vjeçarja me inicialet A.T., banuese në fshatin Zhejë, ndezi zjarr në tokën e saj, por flakët dolën jashtë kontrollit. Për pasojë u dogj një ullishte në kodrën e fshatit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin,  për veprën penale “Shkatërrimi i pronës nga pakujdesia”.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen + nineteen =