Home / Aktualitet / Ndëshkohen 1120 shoferë në 24 orët e fundit, 13 në pranga nga Policia Rrugore

Ndëshkohen 1120 shoferë në 24 orët e fundit, 13 në pranga nga Policia Rrugore

Policia e Shtetit ka intensifikuar kontrollet dhe monitorimin e qarkullimit të automjeteve, duke përdorur radarë, dronë, mjete të pauniformuara, kamera, aparate fotografike dhe alkooltestues.

Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar 1120 drejtues mjetesh, për shkelje të ndryshme që janë rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore.

Check Also

Komisioni hetimor për zgjedhjet, Alibeaj: Afati i komisionit është 3 mujor

Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, me kryetar Enkelejd Alibeaj do të ketë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − eight =