Home / Aktualitet / Ndërpritet Vettingu/ Një anëtar i KPK pozitiv me Covid-19, 11 të tjerët presin përgjigjet e tamponit

Ndërpritet Vettingu/ Një anëtar i KPK pozitiv me Covid-19, 11 të tjerët presin përgjigjet e tamponit

Një nga anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka rezultuar pozitivme koronavirus.

Tamponit iu janë nënshtruar dhe 11 komisionerë të tjerë të këtij institucioni për të parë nëse do jenë infektuar apo jo.

Teksa janë në pritje të përgjigjes, mësohet se puna për Vettingun është pezulluar deri në një njoftim të dytë. Nuk dihet se kush është anëtari i prekur nga koronavirus e as si është gjendja e tij shëndetësore.

Check Also

Vizita e Escobar në Tiranë! Takime me Ramën dhe Bashën, mesazhi i ambasadës

 Ambasada e Shteteve të Bashkuara në vendin tonë, me anë të një postimi në rrjetin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 10 =