Home / Kryesore / Na presin ditë të nxehta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Na presin ditë të nxehta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 33°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 35°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm por do të ketë edhe stuhi shiu në disa zona. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 13°C në 27°C dhe në zonat e ulëta nga 16°C në 29°C.

Check Also

Ja si SHBA-ja synon t’ia kalojë Rusisë dhe Kinës, në garën e diplomacisë së vaksinave

Nga Kerry Boyd ANDERSON – Shtetet e Bashkuara mund t’i jenë bashkuar me vonesë garës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × two =