Home / Aktualitet / Muzikanti shqiptar gjendet i vdekur në garazh

Muzikanti shqiptar gjendet i vdekur në garazh

Një trup i pajetë është gjetur ditën e sotme në fshatin Gornaxi, Bashkia Dropull.

Mësohet se bëhet fjalë për një 50 vjeçar të quajtur Vasillaq Konomi, i cili u gjet pajetë brenda garazhdit të shtëpisë së motres se tij. Motra e të ndjerit mësohet se jeton në Greqi së bashku me familjen e saj.

Ndërkohë, po punohet për zbulimin e shkaqeve të vdekjes së shtetasit të mësipërm dhe ne kete kuader jane shoqeruar disa persona.

Njoftimi:

Gjirokastër/nformacion paraprak.

Rreth orës 16:00, njoftohemi se në fshatin Goranxi, Bashkia Dropull, në garazh pranë mjetit të tij, është gjetur i pa jetë shtetasi V. K., rreth 50 vjeç, banues në Goranxi, Dropull.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë. Trupi i shtetasit V. K. u transportua në morgun e Spitalit Rajonal Gjirokastër për të kryer ekspertizën mjekoligjore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

May be an image of 1 person dhe duke buzëqeshur

Check Also

Ambasada Amerikane reagon për deklaratën e Xhelal Mziut: Dhuna e Elbasanit e pajustifikueshme

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë Yuri Kim, ka përshëndetur ndjesën e Xhelal Mziut nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + three =