Home / Aktualitet / Mpiksje gjaku dhe trompozë, Agjencia Evropiane e Barnave jep lajmin për vaksinën AstraZeneca

Mpiksje gjaku dhe trompozë, Agjencia Evropiane e Barnave jep lajmin për vaksinën AstraZeneca

Emer Cooke, drejtoresha ekzekutive e Agjencisë Evropiane të Barnave (EMA), thotë se vaksina është “e sigurt dhe efektive”.

Asnjë lidhje midis vaksinës dhe mpiksjes së gjakut nuk është gjetur, shton ajo.

Zonja Cooke thotë se duke qenë se mijëra njerëz vdesin nga COVID çdo ditë ishte “thelbësore” që EMA të rishikojë provat shpejt – dhe se çdo rrezik tejkalohet nga përfitimi.

Ajo thotë se kjo situatë “nuk është e papritur” dhe se sëmundje të rralla do të ndodhin kur të vaksinoni miliona njerëz.

Check Also

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e PS? Kryedemokrati e zbulon për herë të parë

“Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − ten =