Home / Kryesore / Moti për ditën e sotme, 11 Shtator 2020

Moti për ditën e sotme, 11 Shtator 2020

Vendi ynë do të ndikohet nga mot i paqëndrueshëm.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Reshje shiu parashikohen që në orët e para të ditës me intensitet të ulët në Vlorë dhe më pas reshjet e shiut prekin pjesën më të madhe të vendit me intensitet mesatar në formë shtrëngatash, shoqëruar me shkarkesa elektrike në Jugperëndim, Veri dhe Verilindje. Mjegullinë lokale e përkohshme.

Era do të fryjë Verilindje-Veriperëndim e lehtë e mesatare në det.

Valëzimi parashikohet i forcës 2-3 ballë me lartësi vale 0.5 deri 1.5 metra.

Check Also

Shqiperia e shoqerise distopike

Shaban MURATI- Shqipëria është bërë një shoqëri distopike. Peshqit e mëdhej, që janë në postet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 5 =