Home / Moti / Moti për ditën e premte, 13 nëntor 2020

Moti për ditën e premte, 13 nëntor 2020

Ditën e premte në vend parashikohet një ndryshim i lehtë i kushteve meteorologjike. Moti do të nisë me kthjellime e gradualisht në veriperëndim e bregdet do të shfaqen vranësirat shtresore. Përkohësisht në formë të izoluar në këto zona shi i dobët. Era juglindje e veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 2°C deri në 13°C
zoant e ulëta 4°C deri në 22°C
zonat bregdetare 7°C deri në 21°C

Check Also

Moti për ditën e hënë, 30 nëntor 2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − eleven =