Home / Uncategorized / Moti me kthjellime dhe vranësira të lehta (TEMPERATURAT)

Moti me kthjellime dhe vranësira të lehta (TEMPERATURAT)

Kjo e enjte ka nisur me mot të kthjellë, ndonëse temperaturat vijojnë të jenë të ulëta duke sjellë ngrica në vend.

 Sipas Meteoalb, vendi do të mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve deri në orët e pasdites.

Gjatë pasdites dhe mbrëmjes, vranësirat do të bëhen gradualisht më të dukshme në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë, duke u luhatur nga -8 gradë Celcius deri në 12 gradë Celcius.

Check Also

Pas Kuvendit, ministrat e Listës Serbe bojkotojnë mbledhjen e Qeverisë së Kosovës

Mbledhja e Qeverisë së Kosovës është mbajtur edhe sot pa praninë e ministrave të Listës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × four =