Home / Aktualitet / Moti i keq në vend/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, disa banesa në ‘buzë të greminës’ (FOTO)

Moti i keq në vend/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, disa banesa në ‘buzë të greminës’ (FOTO)

Shiu i dendur i cili prej orësh nuk pushon ka shkaktuar probleme të shumta në disa qytete të vendit.

Në lagjen e ish-ushtarakut në Librazhd ka pasur rrëshkitje dheu dhe qytetarët kanë shprehur shqetësimet e tyre.

Si pasojë disa banesa kanë pësuar dëme në ujësjellës dhe energji elektrike, ndërkohë që themelet janë të rrezikuara si pasojë e dheut që gërryet çdo ditë e më shumë. Po punohet për riparimin e defekteve.

Screenshot_1.jpg

c40001fc-f117-42f5-a0d9-94a37bd55e00-640x360.jpg

Check Also

Tirana nesër pa drita, ja në cilat zonat do të ndërpritet energjia për disa orë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar banorët e kryeqytetit se ditën e nesërme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × five =