Home / Kryesore / Moti, 9 shkurt 2021

Moti, 9 shkurt 2021

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat Jugore-Juglindore. Kjo situatë e motit do të mbetet prezent gjatë natës dhe deri mëngjesin pas-ardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur lehtë në mëngjes por rënie sjellë mesdita duke u luhatur nga -3°C në zonat Verilindore deri në 13°C në bregdet. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Check Also

Shqiptarët pa ujë të pijshëm/ 20 mijë euro për impiante filtrimi në vilat e qeveritarëve

Ndryshe nga shumica e shqiptarëve që tërmeti dhe pandemia i ka bërë “me dhimbje koke”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + four =